Funkcje szkolenia


|
|
Szkolenie jest krokiem niezbędnym do podjęcia przez kandydata na Eksperta Jakości Zastosowania CAF w JST, który przygotowuje się do egzaminu na eksperta.
Jest on przedostatnim z następującej serii kroków, które obejmuje proces certyfikacji ekspertów:
- Zgodnie z zapotrzebowaniem systemu Koordynator Krajowy CAF ds. JST ogłasza nabór ekspertów CAF do systemu poświadczania.
- Zgłoszenia kandydatów ocenia się pod kątem formalnym (kompletność dokumentów) oraz przedmiotowym (spełnianie podstawowych kryteriów).
- Zakwalifikowanych kandydatów zaprasza się na szkolenie, które może przybrać jedną z dwóch form (w zależności od potrzeb):
-
- formę elektroniczną (e-learning);
- formę tradycyjną opartą na szkoleniu, w którym wymagana będzie fizyczna obecność kandydatów.
- Bez względu na formę szkolenia jego zakończenie uprawnia kandydata do podejścia do egzaminu na eksperta jakości zastosowania CAF.
- Szkolenie zakończone zostaje egzaminem z wiedzy na temat modelu CAF i systemu Poświadczania Jakości Zastosowania CAF, a także na temat uwarunkowań działania jednostek samorządu terytorialnego w Polsce. Egzamin organizowany jest przez Koordynatora Krajowego po zakończeniu kursu e-learningu lub po zakończeniu szkolenia tradycyjnego w formie pisemnej.
- Ukończenie szkolenia poświadczane jest wydaniem potwierdzenia otrzymania statusu eksperta CAF. Potwierdzenie ważne jest przez dwa lata.
Więcej informacji na ten temat można znaleźć w publikacji Poświadczenie Jakości Zastosowania CAF w JST, w rozdziale 3. – Rola ekspertów w procesie poświadczenia jakości zastosowania CAF w JST
|
|
Ostatnia modyfikacja: czwartek, 12 styczeń 2017, 10:26